Dochodzimy odszkodowań od podmiotów odpowiedzialnych za powstanie szkody oraz zobowiązanych do jej naprawienia, w szczególności od zakładów ubezpieczeń. Czytaj więcej...


Powiadom znajomych  
Email


Częste pytania

- Nie jestem ubezpieczony. Czy mogę starać się o odszkodowanie?
- Ile kosztuje przyjęcie sprawy przez Eventus Dochodzenie Odszkodowań?
- Jaką wysokość odszkodowania powinienem otrzymać za każdy procent uszczerbku na zdrowiu?
Czytaj więcej...Fundacja Eventus
Newsletter

 

Przykładowe sprawy

Data zdarzenia: luty 2012


Ubezpieczyciel: UFG
Typ zdarzenia: kolizja drogowa
Kwota: 54000zł, sprawa w toku

Poszkodowany zgłosił się do Eventus Dochodzenie Odszkodowań z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za śmierć żony. Poszkodowana, będąc pasażerką pojazdu stała się uczestniczką wypadku drogowego. Na skutek doznanych rozległych obrażeń ciała, poniosła śmierć. Kierujący pojazd, chcąc uniknąć kolizji z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku jazdy, maksymalnie zbliżył się do prawej krawędzi jezdni i podjął manewr hamowania.

Z uwagi na panujące złe warunki pogodowe oraz zalegające na jezdni błoto pośniegowe, samochód wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Mąż Poszkodowanej zgłosił się do Eventusa, ponieważ sam nie był w stanie walczyć o odszkodowanie. Dzięki szczegółowemu wypełnieniu formularza zgłoszenia szkody dotyczącego śmierci osoby bliskiej przez Partnera uzyskaliśmy ważne informacje dotyczące wpływu utraty bliskiej osoby na życie Uprawnionego. Po złożeniu stosownych wniosków do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego mąż Poszkodowanej otrzymał 40000zł w tym 10000zł tytułem stosownego odszkodowania za znaczne pogorszenie się sytuacji życiowej oraz 30000zł tytułem zadośćuczynienia. Sprawa jest nadal w prowadzeniu. Dodatkowo Poszkodowany oddał do prowadzenia swoją sprawę o odszkodowanie. Nasz Klient w wyniku wypadku doznał wstrząśnienia mózgu, urazu głowy, ogólnych potłuczeń. Dzięki działaniom pracowników Eventus Dochodzenie Odszkodowań Poszkodowany otrzymał kwotę 14000zł zadośćuczynienia. Sprawa została zakończona pozytywnie.

 


Aktualności:

Strona 1 z 6  > >>

Informujemy, że wdniu 12.12.2014 nasze biuro czynne będzie do godziny 15-stej. W dniach 24.12.2014 i 31.12.2014 biuro będzie nieczynne.

Więcej przykładowych spraw,  informacje z branży, nowości dotyczące odszkodowań iprzede wszytskim aktualne informacje o Eventus Dochodzenie Odszkodowań. To wszystko znajdziecie Państwo na naszym profilu na facebook-u. Od czerwca jesteśmy także na Google+, gdzie także możecie nas obserwować!

W zakładce Do pobrania najnowsze wydanie Biuletynu Eventus Dochodzenie Odszkodowań. Zapraszamy do lektury.
Ubezpieczyciel: Allianz
Typ zdarzenia: kolizja drogowa
Wynegocjowana kwota: 4 tys. zł

Na skutek kolizji drogowej poszkodowana doznała licznych stłuczeń.
Ubezpieczyciel: InterRisk
Typ zdarzenia: kolizja drogowa
Wynegocjowana kwota: 12,5 tys. zł

Poszkodowany kierujący samochodem uczestniczył w kolizji drogowej. Na jego skutek doznał m.in. stłuczeń.